Kiedy udać się na pierwszą wizytę do dziecięcego ortodonty?
Tradycyjne leczenie ortodontyczne skuteczne jest w leczeniu wad zgryzu, wad wymowy, a także w pozbyciu się problemów ze spożywaniem posiłków. Doskonałym wsparciem dla stosowanego powszechnie leczenia ortodontycznego, jest ortodoncja funkcjonalna. Na czym opiera się ta metoda? Kiedy warto rozpocząć leczenie ortodontyczne? Na te i inne pytania, odpowiemy w artykule.
Dlaczego leczenie wad zgryzu jest tak istotne?
Wady zgryzu – zarówno te wrodzone, jak i nabyte, spowodowane na przykład ssaniem kciuka lub używaniem smoczka, nie tylko nieestetycznie wyglądają – co z kolei znacząco wpływa na obniżenie własnej wartości, ale też sprawiają problemy np. z gryzieniem pokarmów i wymową.
Na szczęście jednak wady zgryzu – za pomocą leczenia ortodontycznego, można całkowicie zniwelować. Tradycyjne leczenie ortodontyczne opiera się na doborze i odpowiedniej regulacji aparatu ortodontycznego, który koryguje wady zgryzu. Metodę tę warto jednak uzupełnić tak zwaną ortodoncją funkcjonalną. Na czym oparta jest ortodoncja funkcjonalna i kiedy można rozpocząć leczenie ortodontyczne z jej zastosowaniem?
Ortodoncja funkcjonalna jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia ortodontycznego – kiedy udać się na pierwszą wizytę do ortodonty?
Ortodoncja funkcjonalna to doskonałe uzupełnienie tradycyjnego leczenia ortodontycznego. W terapii wykorzystuje się procesy rozwojowe i wzrostowe dziecka, dlatego też ortodoncja funkcjonalna skierowana jest wyłącznie do dzieci. Sprawdzoną poradnią, oferującą leczenie z zakresu ortodoncji funkcjonalnej dzieci, a także pomoc psychologiczno-pedagogiczną, jest Centrum Rozwoju, Diagnozy i Terapii Meritum w Sosnowcu.
Leczenie w ramach ortodoncji funkcjonalnej łączy w sobie elementy logopedii, fizjoterapii i osteopatii. Pomaga ono wyleczyć nawracające wady zgryzu, a także zaburzenia mięśni i stawów. Do ortodonty dziecięcego w Sosnowcu warto wybrać się już z niemowlęciem. Możliwie wczesne rozpoczęcie leczenia z pomocą ortodoncji funkcjonalnej, pomoże nawet najmłodszemu dziecku, zapobiec trudnościom w spożywaniu pokarmu oraz późniejszym wadom wymowy. Specjaliści zalecają z kolei, by pierwsza wizyta konsultacyjna u ortodonty odbyła się około 7 roku życia lub wcześniej, jeśli zauważymy, że dziecko ma problem ze zgryzem, wymową lub spożywaniem pokarmów.
Ortodoncja funkcjonalna ma na celu wsparcie tradycyjnego leczenia ortodontycznego. Dzięki niej można dowiedzieć się, czy mięśnie twarzy i stawy przygotowane są na leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego. Ortodoncja funkcjonalna to doskonały wstęp i zarazem uzupełnienie dla leczenia wad zgryzu przy użyciu aparatu ortodontycznego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana